CZYTAMY POLSKIE LEGENDY

W dniach 13-15 lutego w Przedszkolu w Skibniewie odbyły się spotkania pt. „CZYTAMY POLSKIE LEGENDY” zorganizowane w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Legendytowarzyszą nam od Średniowiecza. Tak jak wtedy, tak też i dzisiaj zaskakują nas swoją niezwykłością i baśniowością. Warto czasami udać się do krainy legend, rozmarzyć i poczuć się jak w innym świecie....

Czytanie legend dzieciom poszerza ich horyzonty myślowe, pokazuje często właściwe sposoby postępowania - poprzez płynący z nich morał i wartości.

Podczas spotkań z legendą rodzice i pracownicy przeczytali dzieciom legendy:„O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa”, „O smoku wawelskim”, „Warszawska syrenka”, „Lwy z gdańskiego ratusza”, „Poznańskie koziołki” i „Złota kaczka”.Wprowadziłyjeone w świat wartości patriotycznych.Poznając treść tych legend dzieci wzbogaciły swoją dotychczasową wiedzę o ciekawe wydarzenia z historii Polski i początków powstawania miast.